• I. ADVENTI HÉTVÉGE

    november 28. (szombat)

    10.00
    VMK Központi Könyvtár Gyermekrészleg (Oskola utca 7. fszt.)
    „Mikulásra várva” rajzpályázat díjátadó ünnepsége és Mikkamakka klub

    10.00
    Szent István Király Múzeum (Országzászló tér 3.)
    Adventi foglalkoztató: különleges díszek, mécses tartók készítése agyagból, gipszből 
    (belépődíjas rendezvény)

    12.00–18.00
    Hetedhét Játékmúzeum, Réber-terem
    Városmakett-készítés mézeskalácsból a Levendula Játszóház és Alkotóműhellyel (6 éves kortól)
    A makett az adventi időszak alatt (december elsejétől) a Városháza emeleti folyosóján tekinthető meg.

    15.00
    Kisfaludi Közösségi Ház
    Adventi készülődés, kézműves foglalkozás

    15.00–19.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Társasjátéksarok várakozóknak, unatkozóknak Kecskés Mártival

    15.00–18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Hasznos holmik – papírdíszek és képeslapok készítése könyvlapokból a Papírformával és a Teremburával
    16.00
    Püspöki palota, Adventi Udvar
    Gyertyagyújtás
    Műsort adnak a móri Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola tanulói.

    17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Egzotikus ütőhangszerek bemutatója és hangszersimogató Franczia Danival

    23.00
    Vörösmarty Színház
    IV. Újszövetség Maraton


    november 29. (vasárnap)

    10.00–18.00
    Mesterségek háza
    Ünnepi dekorációk, ajtódíszek, adventi koszorú, gyertyakészítés

    12.00–18.00
    Hetedhét Játékmúzeum, Réber-terem
    Városmakett-készítés mézeskalácsból a Levendula Játszóház és Alkotóműhellyel (6 éves kortól)
    A makett az adventi időszak alatt (december elsejétől) a Városháza emeleti folyosóján tekinthető meg.

    14.00–17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Filc karácsonyfadíszek készítése a Fehérvári Kézművesek Egyesületével

    15.30
    Városi Képtár – Deák Gyűjtemény
    Francia dallamok: Szentes Annát hárfán Kriesch Barbara kíséri

    17.30    
    Adventi Színpad
    Vox Mirabilis Kamarakórus adventi műsora

    18.00
    Adventi Színpad
    Az adventi fények ünnepélyes felkapcsolása
    dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel és az I. Adventi Jótékonysági Futás 12 év alatti nyertesével

    18.30    
    Adventi Színpad
    Szinetár Dóra

    18.30
    Zichy Színpad
    Kelemen Angelika Jazz Quartet koncertje

    20.00
    Zichy Színpad
    Margaret Island koncertje

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

  • II. ADVENTI HÉTVÉGE

    december 4. (péntek)

    17.30
    Kisfaludi Közösségi Ház
    „Kitől kap ajándékot a Mikulás” mesejáték

    18.00
    Zichy Színpad
    Marik Laura – Zabos Regina jazz duó koncertje (Kodolányi János Főiskola)

    19.30    
    Zichy Színpad
    Pál Dénes

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

     

    december 5. (szombat)

    10.00
    Szent István Király Múzeum (Országzászló tér 3.)
    Adventi foglalkoztató: lenyomatok készítése a legkülönfélébb anyagokkal
    (belépődíjas rendezvény)

    15.00–18.00
    Vízivárosi Advent

    15.00–18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Hasznos holmik – gömbdíszek és füzérek készítése a Teremburával

    15.00–19.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Társasjátéksarok várakozóknak, unatkozóknak Kecskés Mártival

    16.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Adventi Bázis Kamarás Emesével

    16.00
    Püspöki palota, Adventi Udvar
    Gyertyagyújtás
    Műsort adnak a tatabányai Szent Margit Általános Iskola bicskei Szent László tagiskolájának tanulói.

    17.30
    Adventi Színpad
    Horváth Elemér – Horváth Péter adventi műsora

    18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Télapó és Ezüstmackó című diafilm vetítése, meseolvasás

    18.00
    Adventi Színpad 
    Gájer Bálint

    18.30
    Zichy Színpad    
    A Fehérvár Hangja korábbi döntőseinek koncertje

    20.00
    Zichy Színpad    
    SPOON 21

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

     

    december 6. (vasárnap)

    10.00–18.00
    Mesterségek háza
    Játékok minden mennyiségben, karácsonyi sütemények

    11.00
    Adventi Színpad
    Nagyapám betleheme – a Kákics Együttes karácsonyi műsora

    14.00–17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Karácsonyi fonaldíszek készítése a Fehérvári Kézművesek Egyesületével

    15.30
    Városi Képtár – Deák Gyűjtemény
    Fuego Latino adventi koncert    

    17.30
    Adventi Színpad
    Bakony Népzenei Együttes ünnepi műsora

    18.00
    Adventi Színpad 
    Fehér Adrienn és Jónás Andi

    18.30
    Zichy Színpad    
    Duola koncert

    19.00
    Öreghegyi Közösségi Ház
    Fanta Mikulás, a Fanta Boys zenés-táncos estje
    (belépődíjas rendezvény)

    20.00
    Zichy Színpad    
    Gáspár Szilvi Jazz Band
    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

     

    A MIKULÁS egész nap járja a belvárost, és kis segítőivel szaloncukorral jutalmazza a sétáló gyermekeket.

  • III. ADVENTI HÉTVÉGE

    december 10. (csütörtök)

    18.00
    A Szabadművelődés Háza
    „Pásztorok”: Tárnok Gyula emlékkiállításán zenél a Kákics Együttes

     

    december 11. (péntek)

    18.00
    Kisfaludi Közösségi Ház
    A Kisfaludi Művészkör karácsonyi kiállítása

    18.00
    Zichy Színpad
    Csemer Boglárka Boggie

    19.30
    Zichy Színpad 
    A Kodolányi János Főiskola hallgatóinak koncertje
    MŰSORVÁLTOZÁS: Mits Marci karácsonyi koncertje

    20.00
    A Szabadművelődés Háza
    Adventi Táncház a Zagyva Bandával

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

     

    december 12. (szombat)

    10.00
    Szent István Király Múzeum (Országzászló tér 3.)
    Adventi foglalkoztató: ajándéktárgyak, díszek készítése foltvarrás technikával
    (belépődíjas rendezvény)

    15.00–18.00
    Vízivárosi Advent

    15.00–18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Hasznos holmik – angyali tárgyak készítése a Teremburával

    15.00–19.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató belső terme
    Társasjátéksarok várakozóknak, unatkozóknak Kecskés Mártival

    16.00
    Püspöki palota, Adventi Udvar
    Gyertyagyújtás
    Műsort adnak az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola tanulói.

    17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    A halász meg a felesége – az örökérvényű Grimm-mese feldolgozása a Figurinával 

    17.30
    Adventi Színpad
    Ars Musica Vegyeskar ünnepi műsora

    18.00
    Adventi Színpad 
    Wolf Kati

    18.30
    Zichy Színpad
    MusiColore Énekegyüttes műsora

    19.00
    Jézus szíve templom
    Vox Mirabilis Kamarakórus karácsonyi koncertje (hangversenybérlet)

    20.00
    Zichy Színpad
    Tátrai Tibor – Szűcs Antal Gábor Latin Duó

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

    egész nap
    Múzeum Café
    Egyedi ékszerek, kiegészítők, használati és dísztárgyak  KreAlbától

     

    december 13. (vasárnap)

    10.00–18.00
    Mesterségek háza
    Ültetőkártyák, 2D-s, 3D-s képeslapok, karácsonyfadíszek, lucabúza ültetés, madárkalács

    10.30
    Szent Imre-templom
    Az Irgalmasság Szentévének megnyitása

    14.00–17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Angyalkák és fenyőfák készítése a Fehérvári Kézművesek Egyesületével

    15.30
    Városi Képtár – Deák Gyűjtemény 
    Képli Anita és Novák Szironka régizene koncertje

    17.00
    Hiemer-ház, Bálterem
    Lucázás a Bakony Népzenei Együttessel

    17.30
    Adventi Színpad
    TáncolKodó Együttes műsora

    18.00
    Adventi Színpad
    Kökény Attila

    18.30
    Zichy Színpad
    Dobai Pisti – Horváth Márk duó koncertje

    19.00
    Ciszterci templom 
    Adventi hangverseny az Ars Musica Zenebarátok Egyesületével

    20.00
    Zichy Színpad
    CB Rádió koncert

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

  • IV. ADVENTI HÉTVÉGE

    december 18. (péntek)

    18.00
    Zichy Színpad    
    Ruff Nikolett – Lakatos Zsolt jazz duó koncertje (Kodolányi János Főiskola)

    19.30
    Zichy Színpad    
    Radics Gigi
    19.30
    Szent István Bazilika
    BACH330 – az Alba Regia Szimfonikus Zenekar karácsonyi koncertje    
    Közreműködik: Alba Regia Vegyeskar, Primavera Vegyeskar; vezényel: Eugeniy Chevkenov
    (belépődíjas rendezvény)

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

     

    december 19. (szombat)

    10.00
    Szent István Király Múzeum (Országzászló tér 3.)
    Adventi foglalkoztató: ajándékok készítése nemezeléssel, újrahasznált textilekkel
    (belépődíjas rendezvény)

    11.00
    Hiemer-ház, Réber-terem
    "Karácsonyian jó történet" a Barboncás Bábműhellyel

    15.00–18.00
    Vízivárosi Advent

    15.00–18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Hasznos holmik – apró ajándékok készítése, csomagolópapírok mintázása a Teremburával

    15.00–19.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Társasjátéksarok várakozóknak, unatkozóknak Kecskés Mártival

    16.00
    Püspöki palota, Adventi Udvar
    Gyertyagyújtás
    Műsort adnak a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda óvodásai.

    17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Karácsonyi diafilmek vetítése, meseolvasás

    17.00
    Adventi Színpad
    Stringers Vonósnégyes ünnepi műsora

    18.00
    Szemináriumi templom
    Hermann László Kamarazenekar adventi koncertje

    18.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
    Ne beszélj már zöldségeket! – vásári játék a Barboncás Bábműhellyel

    18.00
    Adventi Színpad
    Cserpes Laura Akusztik

    19.00
    Szárazréti Közösségi Központ
    Horváth Elemér (hegedű) és Horváth Péter (zongora) karácsonyi koncertje

    19.00
    A Szabadművelődés Háza
    Bluesberry koncert, sztárvendég: Tátrai Tibor és Muck Ferenc
    (belépődíjas rendezvény)

    19.00
    Ciszterci templom
    Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar

    19.00
    Zichy Színpad    
    Magma Tűzszínház

    20.00
    Zichy Színpad    
    Az Arany Dobverő-díjas Pythagoras koncertje

    21.00
    Öreghegyi Közösségi Ház
    Rock & Roll Christmas, Boka és a Klikk zenés-táncos estje
    (belépődíjas rendezvény)

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

    egész nap
    Múzeum Café
    Egyedi ékszerek, kiegészítők, használati és dísztárgyak  KreAlbától

     

    december 20. (vasárnap)

    10.00–18.00
    Mesterségek háza
    Az ünnepi asztal kiegészítői, egyedi társasjátékok, mesekönyvek, textiljátékok, házi édes ajándékok

    14.00–17.00
    Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
    Gyöngy karácsonyfadíszek készítése a Fehérvári Kézművesek Egyesületével

    15.30
    Városi Képtár – Deák Gyűjtemény
    „Megzendült az ének…” – Enyedi Ágnes, Salamon Soma, Enyedi Tamás adventi népzenei koncertje

    gyertyagyújtás előtt
    Adventi Színpad
    Kisangyalok kara

    17.30
    Adventi Színpad
    Gyertyagyújtás dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel és Spányi Antal megyés püspökkel
    Kisangyalok kara: Székesfehérvári gyermekek karácsonyi meglepetés műsora

    18.00
    Adventi Színpad
    Angyalok kara
    Az ExperiDance Production ének-zenei tagozatának karácsonyi meglepetése

    18.30
    Zichy Színpad    
    A Fehérvár Hangja zenekarának és döntőseinek koncertje

    20.00
    Zichy Színpad    
    Kállay SAUNDERS Akusztik

    sötétedéstől
    Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
    Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában

  • GYERMEKMŰSOROK AZ ADVENTI SZÍNPADON

    december 2. (szerda)

    10.00    Zentai Úti Általános Iskola 3/b osztálya: Klára ajándéka mese-összeállítás
    10.30    Bory Jenő Általános Iskola 3. osztálya: Melyiket a kilenc közül?

    december 3. (csütörtök)

    10.00    Árpád Úti Óvoda Micimackó csoportja: Téli hangulatban
    10.30    Hétpettyes Óvoda: Adventi műsor

    december 4. (péntek)

    10.00    István Király Általános Iskola: Mikulásváró

    december 7. (hétfő)

    10.00    Táncsics Mihály Általános Iskola 2/b osztálya: Karácsonyi varázs
    10.30    Vasvári Pál Általános Iskola: Menjünk mi is Betlehembe!
    11.00    Tolnai Utcai Óvoda méhecske csoportja: A négy gyertya karácsonyvárás

    december 8. (kedd)

    9.30    Comenius Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola 2. osztálya: Karácsonyra várva
    10.00    II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 2. osztálya: Kiskarácsony…
    10.30    Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda Tulipános Tagóvodája sün csoportja: Karácsonyi álom
    11.00    Vörösmarty Mihály Általános Iskola: Rudolf, a piros orrú rénszarvas

    december 9. (szerda)

    9.30    Felsővárosi Általános Iskola 4. osztálya: Christkindlspiel
    10.00    Szárazréti Óvoda katica csoportja: Karácsonyi műsor
    10.30    Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda Tulipános Tagóvodája mókus csoportja: Karácsonyi angyalváró
    11.00    Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola: Adventi műsor

    december 10. (csütörtök)

    10.00    Felsővárosi Óvoda Ybl Miklós Lakótelepi Tagóvodája maci csoportja: Eljő szép karácsony napja
    10.30    Rákóczi Utcai Óvoda Mancz János Tagóvodája nyuszi csoportja: Csillagfény-gyertyafény
    11.00    Maroshegyi Óvoda napraforgó csoportja: Karácsonyi tánc

    december 11. (péntek)

    10.00    Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda kacsa csoportja: Karácsony első napján
    10.30    Olajfa Református Óvoda: A három fenyő
    11.00    Kossuth Lajos Általános Iskola 2. osztálya: Karácsonynak éjszakáján

    december 12. (szombat)

    10.00    Munkácsy Mihály Általános Iskola alsó tagozata: Aludj szép virágom – adventi és karácsonyi dalok
    10.45    Németh László Általános Iskola: Karácsonyi műsor
    11.00    Szent Imre Általános Iskola és Óvoda bárány csoportja: Betlehemes játék

    december 14. (hétfő)

    10.00    Tóvárosi Általános Iskola 3. évfolyama: A hótündér
    10.30    Árpád Úti Óvoda Vízivárosi Tagóvodája margaréta csoportja: Pásztorjáték
    11.00    Hétvezér Általános Iskola 4. osztálya: Népek karácsonya

    december 15. (kedd)

    9.30    Talentum Református Általános Iskola 3. osztálya: Karácsonyi műsor
    10.00    Felsővárosi Óvoda cica csoportja: Karácsonyváró
    10.30    Ünnepélyes könyvátadó
    11.00    Hosszúsétatéri Óvoda 3. sz. csoportja: Karácsonyváró
    11.30    Hosszúsétatéri Óvoda Tóvárosi Tagóvodája 4. sz. csoportja: Karácsonyváró

    december 16. (szerda)

    9.30    Tolnai Utcai Óvoda Sziget Utcai Tagóvodája maci csoportja: Télköszöntő
    10.00    Arany János Általános Iskola: Aranycsengettyűk
    10.30    Felsővárosi Óvoda Ybl Miklós Lakótelepi Tagóvodája katica csoportja: Tél szele hóval, faggyal jő…
    11.00    Széna Téri Általános Iskola 2. évfolyama és kórusa: Karácsonyi műsor

    december 17. (csütörtök)

    10.00    Vízivárosi Általános Iskola 4. osztálya: Jézus születése
    10.30    Hétvezér Általános Iskola felső tagozatos énekkara: Dalok a fa alatt
    11.00    Tolnai Utcai Óvoda csiga csoportja: Népi csúfolódó

    december 18. (péntek)

    10.00    Ligetsori Óvoda 5. csoportja: Kisded született
    10.30    Ligetsori Óvoda 7. csoportja: Télköszöntő, karácsonyváró
     

  • EGYÉB PROGRAMOK

    Adventi Udvar

    Minden szombaton és vasárnap jótékonysági és kézműves vásár 10.00 és 19.00 óra között.
    Az Adventi Udvar december 14–22-ig hétköznapokon 13.00–19.00 óráig lesz nyitva.

    Nyugdíjasok karácsonya

    2015. december 15. (kedd) 15.00 óra – Vodafone Sportcentrum (Gáz utca 19.)
    Sztárvendég: Szulák Andrea

    Gospel karácsony

    2015. december 15. 19.00 óra – Prohászka templom
    Virginia State Gospel Chorale (USA)
    Sztárvendég: Oláh Gergő
    (belépődíjas rendezvény)

    Karácsonyi kézműves kiállítás

    A könyvtári olvasók vegyes technikával készült angyalai, manói, karácsonyi díszei
    december 15–31-ig tekinthetők meg a VMK Tolnai utcai Tagkönyvtárában (Tolnai utca 30.).

    Kézműves vásár az Országzászló téren

    Minden pénteken, szombaton és vasárnap az adventi időszakban

    Advent a Rác utcában: Kézművesek Háza, Mesterségek Háza

Adventi kiadványunk:

 

 

HÍREK


Fehérvári Advent: közös ünnepvárás
Pezseg az élet az adventi belvárosban

 

Rólunk írták


 

K É P G A L É R I A

 ESEMÉNYNAPTÁR

Share