Az idei gyermeknap is számtalan érdekes, izgalmas programot kínál a legifjabb korosztálynak. Május 30-án, vasárnap 14 és 18 óra között a Felsővárosi Közösségi Házban a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ munkatársai szórakoztató programokkal várják a kicsiket és nagyokat.
A vasárnapi gyereknapi programok egyik helyszíne a Felsővárosi Közösségi Ház. Itt elsőként Dés András jazz játszótere hívja közös, improvizatív zenealkotásra a 6–12 éves korosztályt. A Borostyánkő Hagyományőrző Egyesület harcosai középkort varázsolnak a ház kertjébe, és előtte még a Tálos Alapítvány zeneovijába is be lehet kukkantani egy kis éneklésre, közös muzsikálásra. A közönség találkozhat Nizsai Danival is, aki bábműsorával érkezik a gyereknapi délutánra, Joós Tamás pedig mesés, interaktív játékot hoz a Felsővárosra, ebben hangszerekkel ismerkedhetnek a gyerekek. A rejtélyeket kedvelőket a Terembura egyesület foglalkoztatja majd, emellett a szervezők fajátékokat is elhelyeznek a kertben.
14.00 Jazz játszótér Dés Andrással (színpad)
14.00 Zeneovi Szőnyiné Berger Annával és Varró Jánossal (kert)
15.00 Pulcinella éneke – Nizsai Dániel bábelőadása (színpad)
16.00 Hagyományőrző bemutató és középkori játékok – Borostyánkő Hagyományőrző Egyesület (kert)
16.30 Violin király és Hanga királykisasszony – zenés játék Joós Tamással (színpad)
Egész délután: rejtélyek nyomában a Terembura Kulturális Egyesülettel, fajátékok a kertben
Az érvényben lévő jogszabályok értelmében a művelődési intézményeket kizárólag a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy látogathatja!
A gyereknapon kezdődik, de egy héten át, május 29-től június 7-ig lehet majd játszani azt a kutakodós-megfigyelős játékot, amelyet a Hetedhét Játékmúzeummal közösen szerveztek meg az SZKKK munkatársai. A Babaszobák nyomában elnevezésű játék négy helyszínén két-két tablót találnak az érdeklődők, rajtuk a múzeumban látható enteriőrök fotójával. A képekről azonban „eltűnt” néhány részlet – ezeket kell megtalálniuk a gyerekek a játékhoz kapott füzet segítségével: a hiányzó darabokat matricákon ragaszthatják be a füzetbe a kutatásban résztvevő gyerekek. A füzeteket az információs pontokon találják majd meg az érdeklődők.
A programok létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.