Műsornaptár

Állandó programok – az intézményben működö klubok, körök foglalkozásai »
 

nov. 15 2024., 17:00 – feb. 21 2025., 18:00
Kisfaludi Művészkör éves kiállítása @ Kisfaludi Közösségi Ház
17:00
Hagyományos évzáró kiállítására hívja a közönséget a Kisfaludi Művészkör: a tizenegy alkotó műveit – akvarelleket, olajfestményeket, grafikákat, fafaragásokat és festett bútorokat – felvonultató tárlat november 15-én, pénteken 17 órakor nyílik a Kisfaludi Közösségi Házban. A[...]
16. Kisfaludi Bormustra
Kisfaludi Közösségi Ház
jan. 25., 16:00 – 18:00
16. Kisfaludi Bormustra @ Kisfaludi Közösségi Ház
16:00
Régi, több mint másfél évtizedes hagyománya van a Kisfaludi Bormustrának, amelyet idén január 25-én, szombaton 16 órától rendez meg a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ, valamint a Kisfaludi Hagyományőrző Kulturális Egyesület a Kisfaludi Közösségi Házban.[...]

Állandó programok – az intézményben működö klubok, körök foglalkozásai »
 
 

jan
25
szo
2025
16. Kisfaludi Bormustra @ Kisfaludi Közösségi Ház
jan 25 @ 16:00 – 18:00

Régi, több mint másfél évtizedes hagyománya van a Kisfaludi Bormustrának, amelyet idén január 25-én, szombaton 16 órától rendez meg a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ, valamint a Kisfaludi Hagyományőrző Kulturális Egyesület a Kisfaludi Közösségi Házban. Az eseményre fehér-, rosé- és vörösborokkal lehet nevezni Székesfehérvárról és környékéről.

A kétezres évek elején indult útjára a kisfaludi bormustrák sora, ahol a helyi borosgazdák bemutathatták boraikat egymásnak és a borkedvelőknek. A mustra lényege a kezdetek óta az, hogy életben tartsák a városrész bortermelő hagyományát és hozzáértő borászok véleményt mondjanak a gazdák borairól. Az idei, sorrendben 16. mustrán a borok bírálatát és a szakértői tanácsadást Nagy Zsolt okleveles borbíráló, borszakértő, bortanácsadó, Renner László szőlész, borász, technikus és  Pánczél József okleveles borbíráló, a székesfehérvári Borok Pincéjének tulajdonosa végzi.

A megnyitó  után a fehérborok minősítésével kezdődik a bormustra, majd a Búzavirág Dalkör lép a közönség elé az eseményre válogatott dalcsokorral. A műsort a rosé- és vörösborok minősítése követi, az eseményt az emléklapok és oklevelek átadása zárja.

A mustrára fehér-, rosé- és vörösborokkal ingyenesen lehet nevezni – a rendezvényen a szakértők elsősorban az újborokat bírálják. A mustrára szánt borokat a rendezvény napján, január 25-én 14.00–15.00 között várják a rendezvény helyszínén – minden nevezett borból legalább három palackkal kell hozni a kóstoltatáshoz és a bírálathoz, és a szervezők kérik, hogy a borászok a nevezési szándékot előre jelezzék Csordás Istvánnál a +3620/957-7554-es telefonszámon.

A komoly múltra visszatekintő esemény hagyománya megköveteli, hogy a bormintákat 0,75 literes űrtartalmú, lezárt üvegpalackban nyújtsák be a borászok. A palack lehet parafadugós vagy csavaros zárású is. A címkének – amely lehet kézírásos is – tartalmaznia kell a borász vagy pincegazdaság megnevezését és a bor fajtáját. A fehérborokat lehetőleg fehér palackban, a rosé- és vörösborokat akár színes üvegben is várják.

Az ingyenes eseményre nemcsak a bortermelőket, de a borfogyasztókat is várják a szervezők. A rendezvény sajtónyilvános.