Március 7-ig látogatható a Malom utcai Táncházban a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ (SZKKK) által szervezett Nyugdíjas Ki mit tud? képző-, ipar- és népművészeti kategória versenyzőinek alkotásaiból álló kiállítás. A pénteki megnyitón ismertették az eredményt és átadták a legtehetségesebbnek ítélt művészek jutalmait.
Festmény, grafika, kisplasztika, hímzés, csipke, kerámia, fotó, ékszer – csupa szemet gyönyörködtető, míves munka fogadta az eseményre érkezőket, akik természetesen zömmel az izgatott alkotók voltak, hiszen mindenki kíváncsian várta a zsűri döntését. A beadott műveket Szolnoki Szabolcs festőművész, Szili Zsuzsanna lakberendező, designer és Szenczi Jánosné Zsuzsanna, a Fehérvári Kézművesek Egyesületének elnöke február 18-án véleményezte a Táncházban, ahol délután konzultációs lehetőséget is biztosított, hogy segítő tanácsokkal láthassa el az erre jelentkező alkotókat.
A vendégeket köszöntve Vittay Alexandra, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ munkatársa elmondta: öröm a szervezők számára, hogy ebben az esztendőben is közel negyvenen jelentkeztek a nagy hagyománnyal bíró rendezvényre a legkülönbözőbb alkotásokkal. „Szépkorú alkotóink sok szép, értékes, érdekes, elgondolkodtató tárgyat hoztak a megmérettetésre: fafaragások, olajfestmények, kevert technikás festmények, horgolás, szőttesek, szőnyeg, tornazsák, még zenélő doboz is szerepel köztük” – mondta.
A köszöntőt követően a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola két növendéke, Szekeres Kamilla népdalénekes és Nagy Bálint népzenész adott műsort, majd a zsűri képviseletében Szenczi Jánosné Zsuzsanna és Szili Zsuzsanna először a bronz, majd az ezüst és arany minősítést szerző alkotókat szólította, végül kiemelt arany minősítéssel járó okleveleket és serlegeket adták át.
Gratulálunk a pályázóknak! A kiállítást március 7-ig, hétfőig lehet megtekinteni a Malom utcai Táncház első emeleti folyosóján, az intézmény nyitvatartási idejében.
A Nyugdíjas Ki mit tud? következő állomásai a Táncházban az előadóművészeti kategória előválogatói lesznek február 27-én és március 6-án 10 órakor, valamint a gálaműsor március 20-án 15 órakor.
A március 6-i rendezvényen csak a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy vehet részt. A védettségi igazolvány csak személyazonosításra alkalmas fényképes igazolvány felmutatásával együtt érvényes. Az orrot és szájat eltakaró maszk használata kötelező.
Kiemelt arany minősítést kapott alkotók és alkotásaik:
Máthé János – A gát
Szepesi János – fali téka, sótartó, kenyértartó
Török László – Árpád vezér
Arany minősítést kapott alkotók és alkotásaik:
Czájlinger János – szegmentált faesztergált dísztárgyak
Nagy Elisabeta – magyar címer
Tóth Klára – szőnyeg
Schweininger Angéla – mézeskalács-figurák
Sipőcz Sándor – bagoly sorozat, magyar címer
Tar Hilda Erika – Téli táj
Máthé János – Naplemente, Vihar közeledik
László István – rozettás nagysulyok, napkorongos kissulyok, szegfűs dísztányér
Nagy Éva – saját ötletek látszólag létrehozhatatlan tárgyak elkészítésére, kézi fa- és egyéb aprómunkával, nézői interaktivitásra alkalmasan
Ezüst minősítést kapott alkotók és alkotásaik:
Zámbó Józsefné – Babarózsák, Korhadt csónak, Út a fenyvesbe
Tóth Klára – tornazsák
Laglerné Bokodi Gizella – Virágos női fej sorozat
Sájerné Bruck Teréz – csendélet sorozat
Csórics Mariann – Pillangómágia sorozat, Az alkotás varázsa sorozat
Forró Margit (Kádár Mihályné) – Kökényágon madárka
Nánási Józsefné – Napraforgók
Nagy Éva – kézi barkácsmunka, fémhajlítás, faragás
Kolonics József – cím nélkül
Bronz minősítést kapott alkotók és alkotásaik:
Daru Péterné – Egy kosár nem mindennapi tojás
Laglerné Bokodi Gizella – Fonott hajú kislány, Elárvult bakancs a mezőn, Szüreti hangulat, baglyos könyvdoboz
Győrfy Attila – zenélő festmény
Zsoldos Józsefné – ajtódísz
Dr. Szabó Lajos József – Szűz Mária a kisded Jézussal
Nánási Józsefné – Nyári táj
Nagy Éva – Húsvét