KMF – Május 19., csütörtök

2022. május 8.   SZKKK  

Mikor:
2022. május 19., csütörtök @ 17:00 – 21:00 Europe/Budapest Időzóna
2022-05-19T17:00:00+02:00
2022-05-19T21:00:00+02:00
Hol:
Csónakázó-tó partja
Székesfehérvár
Fürdő sor 3.
Költség:
Ingyenes

Május 19., csütörtök

17.00–20.00  Csak stílusosan! Stílustanácsadás: Pánczél Anikó, sminktanácsadás: Csonka Jenni (Aula)

„Mind varrónőként, mind pedig kozmetikusként megtapasztalhattam, milyen nagy öröm, amikor vendégeim elégedett mosollyal és magabiztosan távoztak tőlem. Mostanra érzem úgy, hogy végleg megtaláltam önmagam a stílustanácsadásban. Másoknak is szeretném átadni azt a tudást és tapasztalatot, amelyet a több évtized alatt felhalmoztam” – fogalmaz Pánczél Anikó stílustanácsadó, akivel a fesztivál idején többször is találkozhatnak az érdeklődők.

Csonka Jenni sminkmester 2013-ban végezte el az Eva Fabian Makeup Academy professzionális képzést, azóta folyamatosan, az aktuális trendeknek megfelelően fejleszti tudását. A professzionális – alkalmi, kreatív, nappali, menyasszonyi – sminkek készítése mellett az érdeklődők szépségtanácsokat is kaphatnak és workshopokon is részt vehetnek.

18.00–20.00  Street food (Sétány)

A látni- és hallgatnivalók mellett ízletes finomságokkal is várja a közönséget a fesztivál a programok idején: a Már vártalak étel- és italkínálatából válogathatnak az érkezők, akik a 2021-es év Konyhafőnökének, Bóza Rolandnak street food szenzációját, a Bag-Dogot is megkóstolhatják.

17.00–18.00  Tánc a tóparton: Salsa – Dolce Dance Székesfehérvár Tánciskola

18.00–19.30  Őszi szonáta – a Prospero Színkör előadása (Színházterem)

Hosszú az út lélektől lélekig… Az anya-lány kapcsolatról szóló kamaradrámát, Bergman filmen 1978-ban bemutatott klasszikusát állította színpadra a Prospero Színkör. Ha fel is nőttünk már: képesek vagyunk-e igazán látni a szüleinket? És szülőként új, valódi érdeklődéssel fordulni a gyerekeink felé? Lehetséges-e egyáltalán közelebb jutni egy teljesen különböző világhoz, ami a másik ember? Anya és lánya hét év hallgatás után találkoznak újra, és hajdani, ki nem beszélt, elhallgatott sérelmek, fájdalmak kerülnek felszínre egy éjszakai, drámai beszélgetés során. Talán ki tudják bogozni a nemzedékek óta összegubancolódott sorsot, és mire eljön a reggel, megtalálhatják önmagukat és egymást… 

Szereplők: Törsök Márta (Charlotte), Csenki Réka (Eva), Czeller Péter (Viktor), Bognár Beatrix (Helena), a darabor Micskó Zoltán rendezte

20.00  Solére koncert (Színpad, esőhelyszín: aula)

Szigeti Zsófi, Solére magyar dalszerző énekes. 2016-ban indította el első zenekarát, Shaibo néven, amely az évek alatt saját szóló projektjévé alakult. Az elektronikus space-pop stílusában mozgó énekesnő saját érzelmeit emlékeit örökíti meg dalaiban, izgalmas minimál hangszerelésben. A budapesti dalszerző-énekesnő 2018-ban Amszterdamba költözött, az ottani Zeneakadémián tanult 2020 januárjától pedig Londonba sodorta az élet, most pedig ismét itthonról építi karrierjét. 2020 áprilisában Köztünk Liliom címmel jelent meg első magyar nyelvű dala, amelyet pozitívan fogadott a közönség. Novemberben megjelent A Hold meg én című dala magyarul és angolul is, videoklippel, amelyben mentális betegségéről vall. Tavaly Üveghegy és FEL címmel jelentek meg ismét nagy sikerű single kiadványai. Ennek köszönhetően a budapesti underground koncertszíntér állandó fellépője, de koncertet adott a Művészetek Völgyében, és egyéb kisebb fesztiválokon is. Idén januárban megjelent első kislemeze Másért címmel, a címadó dallal bejutott A DAL 2022 műsor elődöntőjébe.


Slow fashion 4.0 – Szerencsés Gabo divattervező kiállítása (Kiállítóterem)

Szerencsés Gabo a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mesterei és barcelonai tanárok segítségével mélyítette el a szakmai tudását. Főként női kollekciókkal jelentkezik, de egyedi felkéréseknek eleget téve folyamatosan tervez férfiak számára is. Kizárólag minőségi alapanyagokból dolgozik, előszeretettel használ finoman kidolgozott bőrt. A ruhák szabásvonala rafinált, mégis időtálló, tervezőjük különös hangsúlyt fektet a variálhatóságra, a hordhatóságra és az izgalmas részletmegoldásokra. A Gabo Szerencsés azokhoz a nőkhöz szól, akik a hétköznapokon is szeretnek elegánsak lenni, szívesen hangsúlyozzák nőiségüket, s szívesen kerülik a sematikus megoldásokat. A tervező szerint a nőiességről alkotott kép nem határolható be egyetlen stílusba, állandó változás és kísérletezés jellemezi, így a márka kínálatában kapszulakollekciók és basic darabok egyaránt szerepelnek.

Kortárs Művészeti Vásár  (Kis kiállítóterem)

A fesztivál egyik érdekessége a vásár, amely fiatal képzőművészeknek teremt bemutatkozási lehetőséget. Az alkotásokat a közönség meg is vásárolhatja.


Fény és árnyék – Kortárs Liget a Csónakázó-tó partján

A Székesfehérvári Művészek Társaságának közös kiállítása

Fej (Az SZMT közös projektje, tervező: Falvay Miklós)

Közös kiállítással készül a 21. Kortárs Művészeti Fesztiválra a Székesfehérvári Művészek Társasága. A Fej című projekt nappal és éjjel is látványosságot ígér a Kortárs Ligetben járóknak. Tervezője Falvay Miklós. A mű nappal szoborként, éjjel vetített felületként funkcionál. Az installáció egy légiesen áttört emberi fejet formáz, amely 20, sziluettként körbevágott 1,2 centi vastag lemezből áll, ezeket menetes formák fogják össze. Sötétedés után a szobor felszínére a társaság tagjainak portéiból és műveiből összefűzött filmet vetítenek ki, amely így életre kelti az üres felületet. A művek az alkotók saját eszköztárának felhasználásával jönnek létre, így hagyományos olajfestmények vagy grafikák is megjelenhetnek a vetítésben. A vetítés időtartama mintegy két óra.

Fénypavilon (Mosberger Róbert)

A projekt a 2018-ban létrejött Szabadtér Pavilon Galéria installációt fejleszti tovább, újabb elemekkel bővítve azt. A pavilon egyik ihletője a fény, amelyre felépítésének szerkezete, térelválasztó ponyvái utalnak. A szabadtéri kiállító térben elhelyezett alkotások egy nappali fényben és – a megvilágításnak köszönhetően – éjszakai sötétben is vonzó, üldögélésre és beszélgetésre is alkalmas helyszínt kínálnak az arra járónak. A projekt a Székesfehérvári Művészek Társasága tagjainak a Pelikán Galériában látható Fény-árnyék című kiállításához kapcsolódik. A pavilon tervezője Mosberger Róbert.

Csendéletfestés (Revák Katalin, Szabó Anikó, a Tóparti gimnázium diákjai és a park látogatói)

A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulóinak és a park látogatóinak közreműködésével megvalósuló projekt. Revák Katalin keramikus és Szabó Anikó textilművész négy csendéletet tervezett a Kortárs Ligetbe. A csendéletet gipsztárgyakból állítják össze, a posztamensekre helyezett fehér gipszöntvények adják az alkotáshoz szükséges „papírfelületet”. A tópartisok segítségével, adott időpontban, a ligetbe látogatók színesre festhetik a csendéletet akril festékkel. Az akció során befogadó és alkotó között elmosódik a határvonal, közös diskurzust teremt a festés a művészeti tanulók, a művészek és a látogatók között.

Vízi installáció (Arany Gold Zoltán)

Szarvasbogár (Burián Norbert)

Burián Norbert installációja egy hím szarvasbogarat ábrázol a felszállás pillanatában. A bogár testébe telepített ledvilágítás sötétben is látványos megjelenést kölcsönöz az alkotásnak.


 

A 21. Kortárs Művészeti Fesztivál eseményeire a Jam-Bory-Vár kivételével a belépés ingyenes.  A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják. A szabadtéri programok közül azok, amelyeknél nincs jelezve esőhelyszín, kedvezőtlen időjárás esetén elmaradnak.

A fesztivál teljes programja  »

www.facebook.com/KortarsMuveszetiFesztival

www.tiktok.com/@fehervariprogram

www.instagram.com/fehervariprogram

www.fehervariprogram.hu