A Magyar Népművelők Egyesülete (MANE) a Kultúrházak éjjel-nappal 2024. évi kommunikációs kampányában fotópályázatot hirdetett a rendezvénysorozatban megvalósult legszínvonalasabb események bemutatására. A pályázaton idén is sikerrel szerepelt az SZKKK: oklevéllel ismerték el a több korosztályt érintő, változatos közösségi és művészeti programok megszervezését és bemutatását.
A MANE Magyar Népművelők Egyesülete által tizenhét évvel ezelőtt útjára indított eseménysorozat célja az, hogy minél többen legyenek részesei a közművelődési intézmények által nyújtott kulturális sokszínűségnek. Az országos rendezvény jelmondata idén is a „Mindennap értéket adunk” volt. Ezzel kívánták jelezni, hogy a közművelődés a hétköznapokban is értékes kultúrát közvetít és teremt. A rendezvénytől függetlenül az SZKKK egész évben igyekszik olyan komplex programokat kínálni, amelyek több korosztály számára adnak kikapcsolódási lehetőséget, akár egy időben is.
A Kultúrházak éjjel-nappal rendezvény idején, szeptember 27-én és 28-án érdekes előadások és bemutatók részese lehetett a közönség az SZKKK Fürdő sori épületében; az eseményhez a hét során nyitott műhelyekkel kapcsolódtak az intézményben működő körök, szakkörök is.
Az első nap programja absztrakt képek készítésével indult: Sturcz Georgina workshopján élénk, vibráló tintafestékekkel lehetett egyedi képi világot alkotni. Mesék a mennyországból címmel Sándor Ildikó mesemondó, néprajzkutató felnőtteknek hozott interaktív meséket erre az estére – találós kérdésekkel tette próbára a hallgatóság tudását, közösen alakítva a mesét. A nap a Kutatók Éjszakájával zárult a Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló szervezésében: a résztvevők a Műegyetem űrmérnök-képzéséről hallhattak, majd a visszatérő nóva csillagok világával ismerkedhettek, zárásként pedig szabad szemes és a távcsöves bemutató során kalandozhattak a csillagos égbolton.
A második napon elsőként dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner az érzelmi intelligencia fejlesztésének legfontosabb eszközéről, a meséről tartott izgalmas és minden korosztály számára hasznos előadást. Az eseménysorozatot Sommelier Színház, Borsos Kitty zenés irodalmi borkóstolója zárta. Az elsősorban női borászok kínálatából válogatott borok kóstolóját hedonista íróink és költőink művei kötötték össze, Bangó Endre gitárművész játékával színesítve.