16.00–20.00 Design liget (Sétány)
Az épület előtti sétányon dizájnvásárban nézelődhetnek a fesztivál látogatói a hétvégéken. A fehérvári Szabó Anikó, valamint Módra Bettina és Bokányi Nóra textilekkel, Pap Heni és Nemeskéri Júlia táskákkal érkezik, Krutilla Eszter és Tóth Ágnes meghívókat, textilképeket és táskákat, Botos Balázs, Kovács Máté és Zagiba Mátyás kerámiákat, Kamilla Hu-Yang grafikákat hoz a fesztiválra, Selmeczi Géza szita- és filmnyomással foglalkozik. Rajtuk kívül a TOMTOM Leather termékei is láthatók lesznek, valamint cserepes virágot és epret is lehet majd vásárolni.
17.00–20.00 Csak stílusosan! Stílustanácsadás: Pánczél Anikó, sminktanácsadás: Csonka Jenni (Aula)
„Mind varrónőként, mind pedig kozmetikusként megtapasztalhattam, milyen nagy öröm, amikor vendégeim elégedett mosollyal és magabiztosan távoztak tőlem. Mostanra érzem úgy, hogy végleg megtaláltam önmagam a stílustanácsadásban. Másoknak is szeretném átadni azt a tudást és tapasztalatot, amelyet a több évtized alatt felhalmoztam” – fogalmaz Pánczél Anikó stílustanácsadó, akivel a fesztivál idején többször is találkozhatnak az érdeklődők.
Csonka Jenni sminkmester 2013-ban végezte el az Eva Fabian Makeup Academy professzionális képzést, azóta folyamatosan, az aktuális trendeknek megfelelően fejleszti tudását. A professzionális – alkalmi, kreatív, nappali, menyasszonyi – sminkek készítése mellett az érdeklődők szépségtanácsokat is kaphatnak és workshopokon is részt vehetnek.
17.30–18.30 Tánc a tóparton: Country – Linedance, igény esetén tánctanítással is
A linedance sortáncot jelent, tehát a táncosok sorokban állva táncolnak country zenére. Legtöbbször szólóban táncolják, de vannak páros táncok, melyek még inkább közösségformáló hatásúak. A linedance Fehérváron, a Felsővárosi Közösségi Házban is működik, bármikor lehet csatlakozni a csapatba!
18.00–20.00 Street food (Sétány)
A látni- és hallgatnivalók mellett ízletes finomságokkal is várja a közönséget a fesztivál a programok idején: a Már vártalak étel- és italkínálatából válogathatnak az érkezők, akik a 2021-es év Konyhafőnökének, Bóza Rolandnak street food szenzációját, a Bag-Dogot is megkóstolhatják.
19.00 Éjjel a főutcán – közreműködik: Dobri Dániel, Jancsó Gábor, Schoblocher Barbara, Tatai Nóra és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar vonósnégyese (Színpad, esőhelyszín: aula)
A dal örök. A dal független stílustól, kortól és világnézettől. A dalt mindenki szereti. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Kortárs Zenei Centruma egy zenés beavatással csatlakozik az idei fesztiválhoz: Shakespeare szonettjeitől, Mozarton és Verdin át a Blahalouisiana együttesig kalandozhat a közönség a dalok világában – klasszikus zenei köntösben, a kortárs zene eszközeivel a Csónakázó-tó partján. A műsorban közreműködik: Dobri Dániel zeneszerző, az ARSO kortárs zenei művészeti vezetője, Jancsó Gábor (gitár) és Schoblocher Barbara énekesnő a Blahalouisiana együttesből, Tatai Nóra operaénekesnő és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar vonósnégyese: Ilosfai Csenge, Burján Gabriella (hegedű), Pillár Tamás (brácsa), Valkó Béla (cselló).
Az est műsora:
Egy Mozart opera recitativo
Egy Mozart operaária
Egy romantikus ária
Jancsó Gábor: Csönd – szólót énekel: Schoblocher Barbara
Dobri Dániel: Shakespeare Sonnets – szólót énekel: Tatai Nóra
Blahalouisiana-dalok vonósnégyesre hangszerelve (hangszerelés: Dobri Dániel, Jancsó Gábor) – szólót énekel: Schoblocher Barbara
21.00–22.30 Kertmozi: Mamahotel – francia vígjáték (16) (Amfiteátrum)
Catherine és Yann hosszú évek óta élnek boldog házasságban, ám amióta a férfi eladta a vállalkozását, már csak a bonsai fáinak él. Az asszony úgy érzi, kapcsolatuk már korántsem a régi, a dolgok pedig még rosszabbra fordulnak, amikor a házaspár huszonhét éves lánya és annak barátja beköltözik hozzájuk. Bár kezdetben jó ötletnek tűnik egy kis közös idő a lányukkal, hamarosan kezdetét veszi a kőkemény háború a két pár között.
Slow fashion 4.0 – Szerencsés Gabo divattervező kiállítása (Kiállítóterem)
Szerencsés Gabo a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mesterei és barcelonai tanárok segítségével mélyítette el a szakmai tudását. Főként női kollekciókkal jelentkezik, de egyedi felkéréseknek eleget téve folyamatosan tervez férfiak számára is. Kizárólag minőségi alapanyagokból dolgozik, előszeretettel használ finoman kidolgozott bőrt. A ruhák szabásvonala rafinált, mégis időtálló, tervezőjük különös hangsúlyt fektet a variálhatóságra, a hordhatóságra és az izgalmas részletmegoldásokra. A Gabo Szerencsés azokhoz a nőkhöz szól, akik a hétköznapokon is szeretnek elegánsak lenni, szívesen hangsúlyozzák nőiségüket, s szívesen kerülik a sematikus megoldásokat. A tervező szerint a nőiességről alkotott kép nem határolható be egyetlen stílusba, állandó változás és kísérletezés jellemezi, így a márka kínálatában kapszulakollekciók és basic darabok egyaránt szerepelnek.
Kortárs Művészeti Vásár (Kis kiállítóterem)
A fesztivál egyik érdekessége a vásár, amely fiatal képzőművészeknek teremt bemutatkozási lehetőséget. Az alkotásokat a közönség meg is vásárolhatja.
A Székesfehérvári Művészek Társaságának közös kiállítása
Fej (Az SZMT közös projektje, tervező: Falvay Miklós)
Közös kiállítással készül a 21. Kortárs Művészeti Fesztiválra a Székesfehérvári Művészek Társasága. A Fej című projekt nappal és éjjel is látványosságot ígér a Kortárs Ligetben járóknak. Tervezője Falvay Miklós. A mű nappal szoborként, éjjel vetített felületként funkcionál. Az installáció egy légiesen áttört emberi fejet formáz, amely 20, sziluettként körbevágott 1,2 centi vastag lemezből áll, ezeket menetes formák fogják össze. Sötétedés után a szobor felszínére a társaság tagjainak portéiból és műveiből összefűzött filmet vetítenek ki, amely így életre kelti az üres felületet. A művek az alkotók saját eszköztárának felhasználásával jönnek létre, így hagyományos olajfestmények vagy grafikák is megjelenhetnek a vetítésben. A vetítés időtartama mintegy két óra.
Fénypavilon (Mosberger Róbert)
A projekt a 2018-ban létrejött Szabadtér Pavilon Galéria installációt fejleszti tovább, újabb elemekkel bővítve azt. A pavilon egyik ihletője a fény, amelyre felépítésének szerkezete, térelválasztó ponyvái utalnak. A szabadtéri kiállító térben elhelyezett alkotások egy nappali fényben és – a megvilágításnak köszönhetően – éjszakai sötétben is vonzó, üldögélésre és beszélgetésre is alkalmas helyszínt kínálnak az arra járónak. A projekt a Székesfehérvári Művészek Társasága tagjainak a Pelikán Galériában látható Fény-árnyék című kiállításához kapcsolódik. A pavilon tervezője Mosberger Róbert.
Csendéletfestés (Revák Katalin, Szabó Anikó, a Tóparti gimnázium diákjai és a park látogatói)
A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulóinak és a park látogatóinak közreműködésével megvalósuló projekt. Revák Katalin keramikus és Szabó Anikó textilművész négy csendéletet tervezett a Kortárs Ligetbe. A csendéletet gipsztárgyakból állítják össze, a posztamensekre helyezett fehér gipszöntvények adják az alkotáshoz szükséges „papírfelületet”. A tópartisok segítségével, adott időpontban, a ligetbe látogatók színesre festhetik a csendéletet akril festékkel. Az akció során befogadó és alkotó között elmosódik a határvonal, közös diskurzust teremt a festés a művészeti tanulók, a művészek és a látogatók között.
Vízi installáció (Arany Gold Zoltán)
Szarvasbogár (Burián Norbert)
Burián Norbert installációja egy hím szarvasbogarat ábrázol a felszállás pillanatában. A bogár testébe telepített ledvilágítás sötétben is látványos megjelenést kölcsönöz az alkotásnak.
A 21. Kortárs Művészeti Fesztivál eseményeire a Jam-Bory-Vár kivételével a belépés ingyenes. A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják. A szabadtéri programok közül azok, amelyeknél nincs jelezve esőhelyszín, kedvezőtlen időjárás esetén elmaradnak.
A fesztivál teljes programja »
www.facebook.com/KortarsMuveszetiFesztival
www.tiktok.com/@fehervariprogram
www.instagram.com/fehervariprogram